Cumhurbaşkanlığı seçimi-2014

TKP-1920’nin Cumhurbaşkanlığı seçimi açıklaması

 

10 Agustos 2014 de halklarımız cumhurbaşkanlığı seçimi için sandık başına gidiyor. Bu seçimde taban taban zıt iki siyasi görüş mücadele etmektedir. Birisi özgürlükten yana, diğeri de özgürlüklerin düşmanı olan görüştür. Kürt Özgürlük Hareketi bu savaşta başı çeken yegane güçtür. Bu güç, bu seçimde ülkemizde ötekileştirilen tüm özgürlükcü güçleri birleşiren odak noktasıdır.

 

Kürt Özgürlük Hareketi 30 yıldır mücadelesiyle Türkiye’de ve Orta Doğu’da politikaya bir fiil müdahale etmektedir, barışın, demokrasinin, özgürlüğün yolunu açmaktadır. Bu boş bir laf değil, uğrunda binlerce şehit kanıyla elde edilmiş bir kazanımdır. Bugün Kürt Özgürlük Hareketinin başını çektiği devrimci mücadele Türkiye’de ve Orta Doğu’da demokratik süreci daha da derinleştirmekte ve güçlendirmektedir.

 

10 Agustos’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde Türkiye barış ve demokrasi güçlerinin adayı Selahattin Demirtaş’dır. Selahattin Demirtaş’ı desteklemek Türkiye’de demokrasiyi, Kürdistan’da özerkliği, Rojava’da devrimi desteklemek demektir, emperyalistlerin kollayıp kullandığı islami katil çete örgütü İŞİD’i Rojavalıların üstününe salan  Erdoğan’ı yenmek demektir. Türkiye’de Kürdistan için özerklik mücadelesi, demokratik bir Türkiye cumhuriyetinin temelidir ve bu cumhuriyet tüm Türkiye halklarının birlikte yeni bir yaşam için mücadelsiyle elde edilecektir.

 

Kendisine “TKP” veya komünist diyen ve geçmişte kazaran partimize üye olmuş bazı kişi ve gruplar bu seçimleri vesile yaparak bir kısmı Selahattin Demirtaş’ı destekler gözükerek, bir kısmı da boykot ederek bir kez daha milliyetciliklerini, sahtekarlıklarını kusuyorlar. Siyaset arenasında ortaya çıkan bu hokkabazlar kendilerine ve şirketlerine güç katmak istiyenlerdir. 1920 de kurulan, Mustafa Suphi ve I. Bilen geleneğini savunan ve yaşatan partimiz TKP’nin, Bilen yoldaşın hala yaşayan arkadaşları olan yoldaşların kendilerine tkp.org.tr., tkp.org, tkp-online.org diyen bu sözde menfaat gruplarıyla, bu açık ve utangaç mililiyetcilerle, bu sahtekarlarla hiç bir ilgisi yoktur.

 

10 Agustos’da işçi sınıfının, emekçilerin, köylülerin, esnafın, gençlerin, kadınların, aydın ve sanatçıların oyları Selahattin Demirtaş’a!

 

Demokrasi ve özgürlük düşmanı Erdoğan’a ve Ihsanoğlu’na oy yok!

 

Ya kazanacağız, Ya kazanacağız, başka bir yol yok!

 

 

Türkiye Komünist Partisi-1920 Taraftarları

 

4. Agustos 2014