Gündem Online Redaksiyonuna

Gündem Online Redaksiyonuna

Degerli Arkadaşlar.

1 Mayıs 2010 tarihli sitenizde “TKP’li faşistlerin provokasyonu sürüyor” başlıkllı haberinizin içeriğine tamamen katılıyoruz. Herkesin bildiği gibi SIP’den (Sosyalist İktidar Partisinden) gelen bu kişiler 2001 yılında isimlerini değiştirerek, 1920 de kurulan ve halen illigal olan partimiz TKP’nin adını aldılar.
Nabi Yağcı’nın likidasyonundan sonra, kimi Politbüro ve MK üyeleri dahil parti üyeleri yurt içinde ve dışında parti çalışmalarını devam ettirme kararı aldı. Bizim partimiz 1920 de Mustafa Suphilerin kurduğu TKP’dir ve TIP’e girmiş çıkmış olan SIP’lilerin kurduğu sahte “TKP” ile hiç bir ilgisi yoktur. Onların ne üyeleri, ne ideolojileri, ne de siyaseti bizim amaç ve ilkelerimizle bağdaşır.

NTV Türk Televizyonunun arşivine bakılabilir. Bu TV’den Oğuz Haksever’in yönettiği bir yayınında Ankara Cumhuriyet Savcısı açıkca bu partiyi kuranların, yani TKP ismini alan kişilerin eski TKP ile bir ilişkileri olmadığını belirtti, bunların “iyi insanlar” olduğu anlamına gelen sözler söyleyerek bu TKP ile ilgili kapatma kararını geri aldığını açıkladı.

Gazetenizde belirtildiği gibi, bu parti devlet destekli bir partidir. Bunlar her türlü provokasyonu yapabilirler ve bunu Türkeiye’de solum diyenlerin çok iyi bilmesi gerkir. Bunların size saldırıları yeni değildir. Bunlar kurulduğundan beri Kürt ulusal sorununda Devletin Kürtlere karşı barbar saldırılarını görmemezlikten gelmişler, onun inkarcı ve imha planlarını onaylamışlardır. Bunlar egemen Türk burjuvazinin milliyetciliğini yayıyorlar, Türk Ordusunun gölgesinde hareket ediyorlar, komünizm, komünislik, sol adına sosyal şövenizmi savunuyorlar. Kürtler için bir asimilasyon yuvası olan “Memetcik okullarını” savunan yine bunlardır. Dersim’de Kürt halkına yapılan barbar imha hareketini, Komintern belgelerini çarpıtıp, partimizin desteklediğini iddia ederek TKP’yi karalamaya çalışan faşistoid Doğu Perinçek’in yaptığını şimdi bunlar yapıyorlar.

Bizim 1920 de kurulan partimiz TKP’nin ulusal konuda tutumu bugün de açıktır. “TKP’li faşistler” ibaresi gerçeğin kendisi ve sahtesi hakkında bir ayırım yapmadığı için kamuoyunda yanlış bir bilginin doğmasına sebeb oluyor. Biz sizin bunu kasıtlı yaptığınız kanısında değiliz. Lutfen bizi bunlarla aynı kefeye koymayın. Bizce, bu “TKP”’den bahsederken bunların sahte TKP olduğunu veya TKP adını aldıklarını veya kullandıklarını belirtmeniz kamuoyunun doğru bilgilenmesi açısından önemlidir.

Çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Selmalarımızla

1 Mayıs 2010